ISKRA Dąbrówki Breńskie

01.01.1954

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Historia LKS Iskra Dąbrówki Breńskie12 lipca 1954 roku na ruinach rozgrabionego i zniszczonego przez komunistów dworu i folwarku Dąbrówki zebrali się Antoni Dybowski, Mieczysław Tabor, Czesław Jachym i Franciszek Surowiec założyli klub sportowy Dąbrówki Breńskie!! Nadając mu nazwę Dąbrówczanka Dąbrówki Breńskie. Początkowo związek ten skupiał 24 członków, w tym 5 kobiet. W pierwszych latach swego istnienia LZS Dąbrówczanka prowadził tylko sekcję siatkową, zaś z biegiem czasu wprowadził jeszcze sekcję lekkoatletyczną, szachową, piłki nożnej i warcaby. W roku 1956 LZS Dąbrówki Breńskie został jednym z uczestników rozgrywek piłki siatkowej klasy O Jednak ze względu na bardzo trudne warunki finansowe musiał zrezygnować ze swych wyjazdów, przegrywając mecze walkowerem, czego konsekwencją było nie zakwalifikowanie się do dalszych rozgrywek. Po tych wydarzeniach klub zrezygnował na dłuższy czas ze swej działalności. W latach siedemdziesiątych dużym wysiłkiem miejscowej młodzieży wykonano boisko do piłki nożnej. Dnia 18.11.1980 r. LZS Dąbrówki Breński został powołany ponownie, jego założycielami byli: Władysław Mroczkowski, Zbigniew Łączyński, Maria Tabor, Adam Mrzygłód, Jan Forgiel, Jerzy Chmura, Marian Kozaczka, Barbara Chmura i Stanisław Machaj. Drużyna ta występowała w klasie ,,C” awansując później do klasy ,,B” W połowie lat 80tych podczas wykonywania rowów melioracyjnych ówcześni komunistyczni decydenci zaplanowali iż rów będzie przebiegał środkiem boiska! Na szczęście miejscowa ówczesna młodzież Marek Łączyński Zdzisław Mroczkowski Mirosław Łabuda, Jacek Przybyło zdecydowanie się temu sprzeciwiła zatrzymując wjeżdżające maszyny. Widząc determinację młodzieży przesunięto przebieg rowu melioracyjnego oszczędzając boisko. 1.07.1997 r. nazwę LZS Dąbrówczanka zmieniono na Ludowy Klub Sportowy „Iskra" Dąbrówki Breńskie. Założycielami tego nowo powstałego klubu byli: Marek Łączyński, Józef Zych, Roman Bielecki, Piotr Przybyło, Mirosław Chmura, Bogusław Sieroń, Robert Łączyński i Krzysztof Bielecki. Klub ten posiadał dwie sekcje piłki nożnej: juniorów w klasie rejonowej i seniorów w klasie B, które nadal funkcjonują. Klub zaczął się intensywnie rozwijać z przyjściem do klubu takich bezinteresownych działaczy jak Kunysz Tomasz. Seniorzy w 2007 roku awansowali do klasy A. Gdzie z powodzeniem grają. Latem 2008 roku wykonano remont w klubie robiąc nowe szatnie i łazienkę W dniu 30.03.2008 drogą konkursu wybrano pierwszy Herb klubu. Projektantem herbu był Dawid Białas. Herb ten był zaledwie pół roku w dniu 13.10.2008 Marcin Kiwior wykonał w obecnym kształcie.
Wiadomości (utwórz nową)