LZS Luszowice

01.01.1965

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:

LZS Luszowice

Historia LZS-u sięga początków lat 60. XX wieku..Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy powstał klub.Wiadomo,że na początku do życia powołano najpopularniejszą sekcję futbolu we wsi Luszowice przez A.Laskowskiego,gdzie też mieści się szkoła podstawowa im.Marii Konopnickiej.Właśnie to pozornie mało znaczące wydarzenie,sprawiło, iż utworzono drużynę piłkarską,a w efekcie także i ożywionej działalności sportowej we wsi.Głównymi  celami LZS Luszowice jest organizowanie,rozpowszechnianie oraz ożywienie kultury fizycznej.Wszystko to odbywa się poprzez organizację,promocję,krzewienie i rozwój sportów.Około 50 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych trenuje w 2 zespołach piłkarskich,LZS może pochwalić się reprezentantami 1 ligi i ektstraklasy,Wiesław Liszka (m.in.Victoria Jaworzno,Zagłębie Sosnowiec,GKS Bełchatów) oraz Adrian Pikul (Termalica Bruk-Bet Nieciecza).Obecny stadion,na którym występuje LZS Luszowice mieści ok.500 kibiców.Dodatkowo w 2011/12 roku przeprowadzono remont szatni i trybun .

Wiadomości (utwórz nową)